Silne i tępe bóle w lewym podżebrzu, trwające wiele godzin, nieustające po silnych lekach

Witam, od dwóch lat lekarze próbują zdiagnozować mnie, ponieważ często dopadają mnie silne i tępe bóle w lewym podzebrzu, trwające wiele godzin, nieustające po silnych lekach. Gastro i kolonoskopia w normie, morfologia mocz i enzymy również. W angioTK wyszedł ucisk na pień trzewny, średnica przepływu 4.1mm i widoczne powiększone węzły chłonne przyaortalne lewe 10mm. Cierpię na zespół ucisku pnia trzewnego, ale niepokoją mnie te węzły. Co może znaczyć ich powiekszenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Powiększenie węzłów chłonnych może wynikać z wielu przyczyn np. infekcyjne, nowotworowe, z powodu chorób spichrzeniowych, chorób autoimmunologicznych, jako reakcja na leki i wiele innych. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie, bez poznania dodatkowych informacji, zebrania dokładnego wywiadu i przeprowadzenia badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.