Dzień dobry!
Oczywiście długotrwały stres ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, jednak w Pani opisie niepokoi duże natężenie doznań i lęku. Zalecałabym udać się do psychiatry na diagnostykę w kierunku zaburzeń lękowych.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska
Witam Panią.
Odczuwanie emocji w ciele jest zupełnie normalne, jednak u Pani jest to znacząco nasilone i może wywoływać dodatkowy efekt na zasadzie błędnego koła (czuje Pani stres w związku z jakąś sytuacją - serce zaczyna mocniej bić-pojawia się myśl, że coś jest nie tak, bo przecież nie powinno tak szybko bić - emocja nasila się - serce zaczyna bić jeszcze mocniej). Może to być bardzo uciążliwe i blokujące na relacje z innymi, nowe wyzwania i ogólny rozwój. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty, która razem z Panią bliżej przyjrzy się tym objawom.
Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Michał Pyter
https://michalpyter.com
Dzień dobry, jeżeli wyniki badań somatycznych nie wskazują na żadne zmiany zachęcam do konsultacji u lekarza - psychiatry w celu diagnozy pod katem nerwicowym. Następnie zachęcam do konsultacji psychologicznej w celu podjęcia ewentualnej psychoterapii. Pozdrawiam.
Witam Panią. Najlepszym dowodem, że Pani objawy mają naturę psychosomatyczną (czyli ich źródeł należy upatrywać po stronie psychologicznej) są wyniki Pani badań w normie. Silny stres może prowadzić do rozregulowania układu nerwowego i pojawiania się bardzo silnych i nieprzyjemnych objawów. Pani opis może też sugerować problem współistniejący (być może związany ze stresem). Napisała Pani jak dużo wysiłku wkłada Pani w to by być miła dla innych. Może to być związane z nieujawnianiem uczuć. Wówczas im bardziej skrywane uczucia się kumulują tym większe może być natężenie stresu. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Uczucie ciepła u podstawy czaszki po wystraszeniu się – odpowiada Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
- Jak radzić sobie z zaburzeniami odczuwania emocji? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Brak odczuwania emocji i motywacji – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Odczuwam emocje tylko na zewnątrz – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Dlaczego nie czuję żadnych emocji? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Czy udać się do psychologa z tymi emocjami? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Silny stres i zanik emocji u 22-latka – odpowiada Mgr Marta Pociecha
- Uszkodzenie tętnicy poprzez ugryzienie – odpowiada Lek. Anna Aseńko
- Problem z odczuwaniem emocji – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Brak emocji u partnerki – odpowiada Mgr Magdalena Golicz