Silne skurcze żołądka - co mogą oznaczać?

Witam serdecznie. Mam od trzech dni bardzo mocne skurcze żołądka. Ból brzucha jest naprawdę okropny. Nie pomagają żadne środki przeciwbólowe - ani ibuprofen, ani paracetamol, nie próbowałam jeszcze ketonalu, bo boję się zażywac ten lek bez konsultacji z lekarzem, chociaż wiem że jest teraz bez recepty.
Co może mi dolegać? Ból pojawił się nagle, nie zjadłam nic podejrzanego tylko to co zwykle, nie spożywałam alkoholu. Kawy w ogóle nie piję. Boję się, że to coś poważnego, ale nie wiem jakie badania wykonać, żeby szybko zdiagnozować problem. Czy udać się do lekarza rodzinnego, czy lepiej od razu do jakiegoś specjalisty - jakiego?
Gdy pojawia się napad skurczu żołądka miewam odruchy wymiotne. nudności czasem zostają, gdy skurcze ustępują.
Prosze o poradę i czego powinnam unikać, zeby sobie nie zaszkodzić do czasu zdiagnozowania właściwej choroby?ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Bóle żołądka mogą być objawem wielu chorób i zaburzeń.
Najprostszy to błędy dietetyczne, poza tym może być spowodowane nadkwasotą żołądka, chorobą wrzodową, stanem zapalnym w obrębie przewodu pokarmowego, stresem, itd.
Należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego celem przeprowadzenia badania klinicznego i podstawowych badań krwi.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty