Silny ból brzucha, rozdrażnienie, mdłości i wzdęcia przy nadwadze

Od dłuższego czasu mam silne bóle brzucha po prawej dolnej stronie. Ból zaczyna się nad ranem i trwa do momentu aż nie wstanę i przynajmniej godzinę nie pochodzę.Potem zostaje uczucie lekkiego bólu.Nie wysypiam się. Jestem ciągle rozdrażniona. Ból jest silny,nie dający za wygraną. Czuję go także w okolicach pleców na dole. Mam sporą nadwagę. W dzień często czuję mdłości. Często posmak metaliczny w ustach. Cierpię na ogromne ilości gazów. Rok temu byłam na 4 *usg. Nic nie wykazały. Mam 35 lat.

Witam serdecznie. Nie wiem czy taka diagnostyka miała miejsce, ale myślę że warto wykluczyć przyczyny ginekologiczne - przewlekłe zapalenia czy torbiele przydatków mogą dawać objawy o których Pani pisze. Usg nie jest najlepszą metodą diagnostyczną jeśli chodzi o choroby jelit, jeśli dolegliwości są nasilone należy rozważyć kolonoskopię. Jeśli nie wykaże ona żadnych zmian, możliwe że cierpi Pani na zespół jelita drażliwego, którego dominującym objawem w tym przypadku są bóle brzucha i wzdęcia. Ulgę może przynieść Pani stosowanie espumisanu, simetikonu czy dimetikonu oraz unikanie wzdymających potraw.