Silny ból brzucha, rozdrażnienie, mdłości i wzdęcia przy nadwadze
Od dłuższego czasu mam silne bóle brzucha po prawej dolnej stronie. Ból zaczyna się nad ranem i trwa do momentu aż nie wstanę i przynajmniej godzinę nie pochodzę.Potem zostaje uczucie lekkiego bólu.Nie wysypiam się. Jestem ciągle rozdrażniona. Ból jest silny,nie dający za wygraną. Czuję go także w okolicach pleców na dole. Mam sporą nadwagę. W dzień często czuję mdłości. Często posmak metaliczny w ustach. Cierpię na ogromne ilości gazów. Rok temu byłam na 4 *usg. Nic nie wykazały. Mam 35 lat.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Jak wybrać gabinet chirurgii estetycznej?
Witam serdecznie. Nie wiem czy taka diagnostyka miała miejsce, ale myślę że warto wykluczyć przyczyny ginekologiczne - przewlekłe zapalenia czy torbiele przydatków mogą dawać objawy o których Pani pisze. Usg nie jest najlepszą metodą diagnostyczną jeśli chodzi o choroby jelit, jeśli dolegliwości są nasilone należy rozważyć kolonoskopię. Jeśli nie wykaże ona żadnych zmian, możliwe że cierpi Pani na zespół jelita drażliwego, którego dominującym objawem w tym przypadku są bóle brzucha i wzdęcia. Ulgę może przynieść Pani stosowanie espumisanu, simetikonu czy dimetikonu oraz unikanie wzdymających potraw.