Skaczące ciśnienie krwi i dreszcze

Mam skaczące ciśnienie krwi, mimo brania leków. największe jest o godzinie 16 i 4 tj. 158/70/70 a dochodzi nie raz do 170/90/86 .Czuję dreszcze. Występuje to okresowo. Nieraz dwa miesiące mam prawidłowe

Witam! Jeśli ciśnienie tętnicze ma tendencje do wahania się w ciągu doby, warto wykonać badanie holterRR, czyli 24-godzinne monitorowanie ciśnienia za pomocą specjalnego aparatu. Umożliwi to obserwację od jakiego dokładnie momentu ciśnienie rośnie oraz ewentualną modyfikację leczenia (np. dołączenie dodatkowego leu na noc czy w południe).