Skąd bierze się u mnie ból pleców, karku i barku?

Witam , jestem mężczyzną w wieku 30 lat, od nowego roku zacząłem się gorzej czuć , osłabienie organizmu brak apetytu , dyskomfort w jamie brzusznej i apatia , na początku myślałem że jest to związane z dietą która wprowadziłem w tym czasie... Zero smażonych potraw , zero cukru zdrowa żywność , zucilem podpalanie papierosów, codziennym rytuałem stała się gorzka zielona herbata , mięta , melisa , kilogramy spadły . Na pierwszy ogień poszły badania krwi których nie robiłem od czasów szkoły średniej , podwyższony troszkę cholesterol , cukier w górnej granicy , kwas moczowy podwyższony myślę ogólnie zaniedbałem organizm... nadwagą , źle jedzenie piwo w weekend , teraz Trzymam dietę staram się ruszać zażywam tabletki na redukcję kwasu moczowego . Zrobiłem sobie prywatne badanie tzn USG jamy brzusznej które wyszło podręcznikowo ku moim obawą , myślę sobie idę za ciosem , dziadek miał raka żołądka to zrobię gastroskopię gdyż jestem w grupie podwyższonego ryzyka i zważywszy na powyższe dolegliwości...gastroskopia podręcznikowo pięknie tak jak USG jamy brzusznej , tak więc przechodząc do meritum sprawy strasznie bolą mnie plecy chociaż nie dźwigam ciężarów w pracy , pracę mam siedząca przed komputerem i za kierownicą powiedzmy 8h dziennie 50/50 stres jest , ból jest w górnej części pleców , promieniujący na kark tak że ciężko głowę obrucic w lewo czy prawo aż do łopatek , bardziej lewej , w karku ból wewnętrzny piekący w łopatce czasem punktowo kłujący... Od tego zdarza się ból głowy i żuchwy po lewej stronie , jestem osobą impulsywna i nerwową dlatego żona mówi że to mogą być nerwobóle , chociaż wcześniej tak bardzo to się nie objawiało , ja z kolei bardzo martwię się o trzustkę bo dużo naczytałem się w Internecie na ten temat stąd te wszystkie badania w ostatnim czasie... Nie mam pomysłu skąd te bóle pleców barku i karku mogą się brać , boję się że za niedługo uniemożliwia mi życie.. pomocy , pozdrawiam .

Dobrze, że zajął się Pan swoim zdrowiem i wprowadził zdrowsze nawyki, dietę , cwiczenia Komputer, auto, strsy, nadwaga; brak ruchu,, inne problemy....

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog