Skąd się bierze rozrywający ból w klatce piersiowej?

Witam, mam 11 lat i tak nieraz czuję ból, jakby mi się coś rozrywało. Boli mnie to gdzieś 1-2 cm pod lewą piersią. Miałem też operację w sercu, bo miałem ubytek międzykomorowy. Ten ból nie zdarza się często, niekiedy raz w miesiącu. Nasila się, kiedy wezmę głęboki wdech albo jak siedzę na fotelu, skrzywiony do przodu i chcę się wyprostować, to często mnie boli pod lewą piersią. Co to? Czy mam się martwić? Czy to guz na aorcie? Pomocy!

Witam serdecznie,
po operacji na sercu pacjent powinien być pod opieką kardiologa. W przypadku pojawienia się takich dolegliwości konieczna jest wizyta u kardiologa oraz wykonanie odpowiednich badań m.in. Echo serca.
Dolegliwości mogą pochodzić ze strony kręgosłupa. Przemawia za tym fakt, że nasilają się one podczas oddychania oraz podczas zmiany pozycji ciała. Dlatego proponuję dodatkowo wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam