Skąd taki poziom cukru i cholesterolu?

Witam od ok 2 lat jestem na diecie. Poczatkowa waga 92 kg. W tym momencie ważę 75kg - praca fizyczna, siłownia, rower. Gotowanie na parze, dużo węglowodanów złożonych, prawie wogole węglowodanów prostych, sporo białka i brak tłuszczów zwierzęcych. W zamian za to oliwa orzechy. Czyli byłem pewny wyników krwi a tu niespodzianka. Glukoza 117 ( norma do 99 ), cholesterol 195 ( norma do 190 ). Reszta ok. Zanim dowiem się na wizycie osobiście mam pytanie skad ten cukier i cholesterol? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie

Za wysoki poziom cholesterolu i cukrów odpowiada nie tylko dieta, ale także styl życia oraz uwarunkowania genetyczne. Cieszę się że jest Pan aktywny fizycznie oraz prowadzi Pan zdrową dietę, ale czasem to za mało. Warto też dietę przeanalizować - może popełnia Pan jakieś błędy żywieniowe. Jeżeli byłby Pan zainteresowany to można podesłać mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja ocenię.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl