Skąd ten ból szczęki?

Od tygodnia pobolewa mnie prawa strona 'szczęki' Na początku myślałem, że po prostu źle spałem ale ból nie mija. Nie jest on jakiś mocny. Ból pojawia się jak przesuwam szczękę z całej siły w prawą stronę i nie promieniuje. Wykluczam zewnętrzny uraz. PS. Nie wiem teraz do jakiego lekarza mam się udać, i czy to jest coś poważniejszego.

Witam,
Przyczyną Pana dolegliwości może być problem z zębem , problem ze stawami skroniowo żuchwowymi , lub z mięśniami poruszającymi żuchwą. Należy zgłosić się na konsultacje do stomatologa , który powinien zbadać i ustalić lub wykluczyć poszczególne możliwości. Najczęściej zaczyna się od wykonania zdjęcia panoramicznego (OPG) na którym widoczne są wszystkie zęby oraz kość , potem należy sprawdzić stan zębów w jamie ustnej oraz zbadać mięśnie i stawy.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło