Skąd ten dziwny, nagły ból kończyn dolnych?

Jestem kobietą, mam 20 lat. Kilka dni temu zaczęło się dziać coś dziwnego. Pokonując małe odcinki po kilku minutach strasznie zaczynają boleć mnie nogi, w okolicy nad kostkami - nie wiem czy to ścięgna, ale na pewno nie łydki. Ból jest na tyle natrętny, że muszę robić dłuższe przerwy, gdyż inaczej nie mogłabym się ruszyć. Z ledwością dochodzę na miejsce. Sprawa jest o tyle dziwna, że wcześniej mogłam robić kilometry bez większych przeszkód. Teraz nawet 200 metrów to przeszkoda. Buty, które noszę są wygodne, chodziłam w nich wcześniej, więc to raczej nie jest przyczyna. Nie wiem co się dzieje, nie wiem do jakiego lekarza mam się zgłosić. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy, jakie Pani opisuje, są wyjątkowo niespecyficzne. Mogą świadczyć zarówno o problemie neuroloicznym, ortopedycznym, infekcyjnym, jak i reumatologicznym.

Niestety w ramach porady internetowej, nie da się określić do którego z tych specjalistów, jako pierwszego, powinna się Pani udać. Pomocną może okazać się wizyta u lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada Panią, a następnie zleci badania dodatkowe lub skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.