Operacja żylaków kończyn dolnych - czy mogę uprawiać "nordic walking"?

Mam 35 lat. Dwa miesiące temu przeszłam operację żylaków kończyny dolnej. Obecnie noszę rajstopy uciskowe, czasem noga jeszcze pobolewa, jednak na razie nie widzę większych powodów do niepokoju. Czuję się dosyć dobrze. Mam więc pytanie - czy w takiej sytuacji mogę uprawiać "nordic walking"?

Redakcja abcZdrowie

Witam, dwa miesiące po operacji żylaków kończyn to dobry okres na rozpoczęcie uprawiania jakiegoś niezbyt obciążającego sportu. Dla młodej, poza tym zdrowej osoby ,,nordic walking” na niezbyt długich i nie za trudnych odcinkach to dobry pomysł. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Twój organizm sam podpowie Ci, na jak wiele możesz sobie pozwolić. Przez pierwsze dni niech to będzie kilkaset metrów, kilometr, później sama ocenisz swoje możliwości. Oczywiście w razie potrzeby zawsze możesz skontaktować się z lekarzem. Życzę powodzenia i dużo zdrowia.