Skąd to uczucie wybicia plomby?

Witam w maju mialm wymienia plombe w zebie z czarnej na biła podczas wymiany okazało się że w zebie jest duża dziura przy samym korzeniu miał opatrunek leczniczy w zebie który nic nie pomógł tylko trochę sciagna stan zapalny ząb został oczyszczony i zaplombowany miał iść na kontorl ale ząb nie bolał i nie poszła do jakiegoś czasu ząb zaczyna boleć w ciepłe dni i przyschulaniu czyje jak ciągnie mię po nerwach twarzy oraz zaczyna boleć przy dotyku ma takie uczucie jak by ząb był wybitny nie można
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skąd u mnie uczucie pustki?

Witam, mam problem dotyczący mojej osobowości/duszy, a właściwie jej braku. Cały czas mam wrażenie pustki. Jedyna myśl w głowie dotyczy braku myśli. Nie udzielam się w rozmowach, bo nie wiem co powiedzieć albo nie mam nic do powiedzenia. Nie wiem co chcę robić w życiu, jestem ciągle niezdecydowana, rzadko wychodzę z domu, nie mam zainteresowań, nie utrzymuję z nikim bliskich relacji. Mam wrażenie, że wszystko robię z automatu. Jak się odnaleźć w tej sytuacji?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Specjalista zdiagnozuje i zależnie od tego zleci odpowiednie możliwości poradzenia sobie (najprawdopodobniej psychoterapię). Podobne trudności mogą być zarówno wyrazem kryzysu jak i poważniejszych zaburzeń (np zaburzeń osobowości, depresji itp). Dlatego warto rozpocząć diagnostykę i w razie potrzeby leczenie.

0

Witam.

Dobrze, że zdecydowała się Pani napisać p swoich trudnościach i samopoczuciu. Czy rozmawiała Pani o tym, co przeżywa, z bliskimi? Trudności, które Pani opisuje, są sygnałem, że warto, by poszukała Pani wsparcia psychoterapeuty lub psychologa z odpowiednim przygotowaniem. Może się Pani zgłosić prywatnie lub w ramach NFZ (np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, wówczas potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego albo psychiatry). Warto podjąć wspólnie psychoterapeutą lub psychologiem pracę nad zajęciem się Pani trudnościami. Nie musi Pani ze swoimi trudnościami pozostawać sama - warto skorzystać ze wsparcia osób profesjonalnie do tego przygotowanych.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

0

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem aby zastanowić się nad przyszłością, celami. Ważne że zaczęła Pani szukać już swojej drogi. Z każdym kolejnym krokiem będzie Pani łatwiej odnaleźć siebie. Może skorzystać Pani z pomocy w prywatnym gabinecie lub w poradni psychologa NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/). Potrzebne będzie wtedy skierowanie które może wystawić lekarz rodzinny. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skąd uczucie otumanienia?

W ułamku sekundy czułem się normalnie po chwili otumanienie i tak parę razy i zostało że jestem otumaniony nie chce mi się nic miałem wypadek samochodowy nie mogłem dźwigać głowy miałem też przed wypadkiem bule kręgosłupa takie na sekundę ale bardzo bolesne jak by ktoś mnie chwycił za kręgosłup pomóżcie jakie badania zrobić czy co czym to jest spowodowane. Chcę znów mieć siły i być pełni zycia
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam,

wskazana jest konsultacja neurologiczna i szczegółowe badania w obszarze neuropsychologii.

Pozdrawiam serdecznie

0

Na początek zachęcam do podjęcia konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu. Będzie miał możliwość wstępnej diagnostyki i wystawienia skierowania do odpowiedniego specjalisty (neurolog, ortopeda, psychiatra itp) i/lub na odpowiednie badania. Podobne zaburzenia mogą mieć bardzo różne źródła i podłoża, dlatego warto działać, szczególnie jeśli początek wiąże Pan z wypadkiem samochodowym, w którym mogło dojść do urazu głowy.

0

Witam Pana serdecznie.
Na początku należy się zgłosić do swojego lekarza rodzinnego. Być może zna on Pana historię, dysponuje wynikami badań, które miał Pan wykonane po wypadku samochodowym. Jeżeli nie, po przeprowadzeniu wywiadu z Panem, lekarz zaproponuje konsultację specjalistyczną: z dużym prawodopodobieństwem u neurologa, być może u ortopedy. Należy się wówczas udać do tych specjalistów i zrobić pełną diagnostykę, a później podjąć leczenie.
Jeżeli jednak diagnoza lekarska nie będzie wskazywała na podłoże fizjologiczne Pańskich dolegliwości (wyniki badań lekarskich będą w normie), radziłabym konsultację u doświadczonego psychoterapeuty, gdyż opisywane dolegliwości mogą mieć również podłoże emocjonalne.
Istotne jest jednak, by w pierwszej kolejności zrobił Pan pełną diagnostykę u lekarza.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty