Ból dziąsła po leczeniu i wymienieniu plomby

Ból dziąsła po leczeniu bo miałem wymienianą plombę amalgamatową i zaczęła lecieć krew i studentka nałożyła mi plombę tymczasową bo była zbyt duża dziura i ciężko było nałożyć plombę bo leciała ta krew a teraz mi boli dziąsło :( i co mogę zrobić by nie bolało :(. Gdy też miałem wymienianą plombę 6 i teraz zaczyna bolić mi ząb gdy tam jem i jak dotknąłem palcem boli nie wiem czy nie szczelną była plomba bo po leczeniu minęło ok 1-5 tygodnia a teraz zaczyna boleć i nie wiem co mam zrobić. :(

Przez krótki czas można przyjmować środki przeciwbólowe, ale także czym prędzej należy wrócić do tego samego gabinetu celem sprawdzenia, co się dzieje.