Skrajne emocje, duszności i biegunka

Witam. Byłam u lekarza z następującymi objawami: ciągle skrajne emocje(miłość do każdego, na przemian z nienawiścia), duszność/ zasłabniecia w zbiorowiskach ludzi, biegunka/wymioty przy stresie, pobudzenie seksualne, na przemian wysoka samoocena z tak niska, ze nie pozwala mi wyjść z domu, wybuchy złości, wybuchy płaczu bez powodu, zdarzają mi się załamania, przez które nie chce mi się żyć. Mój tata ma nerwice, mówił ze to możliwe ze i ja ją mam.To możliwe? Lekarz powiedział ze to normalne.

Dzień dobry,objawy,jakie Pani opisuje wymagają uważnego przyjrzenia ,diagnozy oraz leczenia. Z pewnością nie jest to normą, że ludzie tak się czują. Powinna Pani poszukać specjalistycznej pomocy. Pozdrawiam.

Witam,
generalnie objawy stanowią problem o ile utrudniają życie, więc jeśli są dla Pani uciążliwe, warto szukać pomocy. Skrajne emocje, zmiany w nastroju i samoocenie, załamania są w pewnością takimi wzorcami zachowania, które mogą utrudniać życie. Być może jednak cierpi Pani na zaburzenia, które nie wymagają interwencji psychiatry a raczej psychoterapii. Objawy takie jak duszności, zasłabnięcia, wymioty i biegunka moga swiadczyć o zaburzeniach lękowych jednak nic nie da się przesadzić w poradzie interetowej. Zachęcam Panią do konsultacji u psychologa, bardzo prawdopodobne, ze Pani problemy da się rozwiązać przy pomocy psychoterapii, w razie potrzeby psycholog skieruje Panią do lekarza.

Witam. Objawy, które Pani opisuje nie są normalne. Mogą one wiązać się z różnymi schorzeniami. Proponowałabym od strony somatycznej przeprowadzić diagnostykę dotyczącą hormonów tarczycy. Jeśli okazałoby się, że wyniki badań w tym zakresie są prawidłowe, wówczas warto byłoby udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (skierowanie nie jest potrzebne) celem przeprowadzenia stosownej diagnostyki zarówno medycznej jak i psychologicznej i dobrania odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam
psycholog Wioletta Żmiejko

Opisane objawy mogłyby sugerować nerwicę ewentualnie zaburzenia osobowości. Warto skorzystać ze specjalistycznej diagnozy- psychologa lub psychiatry. Specjaliści mogliby także od razu zaproponować leczenia (psychoterapię być może z farmakoterapią), która pozwoli pozbyć się objawów, poprawić relacje i funkcjonowanie, poczucie wartości i ustabilizować samoocenę.