Dzień dobry!
Proszę udać się do psychologa, psychoterapeuty.
Pozdrawiam!
Witam. Z opisu trochę wygląda to na nerwicę. Może uda się Pani na diagnozę psychiatryczną, porozmawia i czegoś się więcej dowie.
Magdalena Brabec
Dzień dobry,objawy,jakie Pani opisuje wymagają uważnego przyjrzenia ,diagnozy oraz leczenia. Z pewnością nie jest to normą, że ludzie tak się czują. Powinna Pani poszukać specjalistycznej pomocy. Pozdrawiam.
Witam,
generalnie objawy stanowią problem o ile utrudniają życie, więc jeśli są dla Pani uciążliwe, warto szukać pomocy. Skrajne emocje, zmiany w nastroju i samoocenie, załamania są w pewnością takimi wzorcami zachowania, które mogą utrudniać życie. Być może jednak cierpi Pani na zaburzenia, które nie wymagają interwencji psychiatry a raczej psychoterapii. Objawy takie jak duszności, zasłabnięcia, wymioty i biegunka moga swiadczyć o zaburzeniach lękowych jednak nic nie da się przesadzić w poradzie interetowej. Zachęcam Panią do konsultacji u psychologa, bardzo prawdopodobne, ze Pani problemy da się rozwiązać przy pomocy psychoterapii, w razie potrzeby psycholog skieruje Panią do lekarza.
Mam dla pani coś lepszego niż psychoterapia. Proszę poczytać o EEG BioFeedback. Przy pomocy elektro encefalografu i informacji zwrotnej z komputera w fizyczny sposób obniży Pani napięcie fal które odpowiadają za stres.
Witam. Objawy, które Pani opisuje nie są normalne. Mogą one wiązać się z różnymi schorzeniami. Proponowałabym od strony somatycznej przeprowadzić diagnostykę dotyczącą hormonów tarczycy. Jeśli okazałoby się, że wyniki badań w tym zakresie są prawidłowe, wówczas warto byłoby udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (skierowanie nie jest potrzebne) celem przeprowadzenia stosownej diagnostyki zarówno medycznej jak i psychologicznej i dobrania odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam
psycholog Wioletta Żmiejko
Opisane objawy mogłyby sugerować nerwicę ewentualnie zaburzenia osobowości. Warto skorzystać ze specjalistycznej diagnozy- psychologa lub psychiatry. Specjaliści mogliby także od razu zaproponować leczenia (psychoterapię być może z farmakoterapią), która pozwoli pozbyć się objawów, poprawić relacje i funkcjonowanie, poczucie wartości i ustabilizować samoocenę.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Skrajne uczucia i emocje – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Nienawiść do osoby, która mnie skrzywdziła i odczuwanie skrajnych emocji – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Stan skrajnych emocji – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Problemy z kontrolowaniem negatywnych emocji – odpowiada Mgr Justyna Jamroz
- Trudności z opanowaniem skrajnych emocji – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Skrajne emocje i zażywanie amfetaminy przez partnera – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Leczenie duszności a nerwica – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Czy możliwa jest nerwica u młodej kobiety? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak radzić sobie ze skrajnymi emocjami? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak bardziej panować nad swoimi emocjami? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
artykuły
Biofeedback - charakterystyka metody, zastosowanie, leczenie depresji
Skiba dorosłe dziecko z ADHD to jedna z metod medy
Depresja po utracie pracy
Utrata pracy dla wielu osób jest doświadczeniem bo
Nerwica żołądka i jelit - przyczyny, objawy, leczenie
Nerwica żołądka i jelit objawia się zaburzeniami z