Ból prawej części klatki piersiowej oraz duszność i kaszel

Mam 52 lata, od 3 lat boli mnie prawa cześć klatki piersiowej: pod łopatką od prawej strony, prawa pierś, prawa ręka. Dochodzi do tego duszność i kaszel. Czasem ból promieniują pod obojczyk, do szyi i ucha. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ( serce ok.) i neurologa, który stwierdził, że to może być nerwica. chciałbym potwierdzić diagnozę. Pozdrawiam

Witam,

Z Pani opisu wynika, że zrobiła Pani odpowiednie badania i lekarze wykluczyli chorobę somatyczną. Może warto w takim razie zdecydować się na wizytę u lekarza psychiatry, który może postawić swoją diagnozę. Zaznaczam, że nie musi Pani korzystać z leczenia farmakologicznego. Jeśli lekarz stwierdzi zaburzenia nerwicowe, wtedy warto skorzystać z psychoterapii, by poradzić sobie z bólem i zabezpieczyć się przed ewentualnym nawrotem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Mgr Ewa Czernik

Dzień dobry,
z Pana wypowiedzi wynika, że przeszedł Pan diagnostykę specjalistyczną i wykluczono podłoże kardiologiczne i neurologiczne Pana dolegliwości
Obecnie ma Pan trudności decyzyjne ,co do zgłoszenia się do Psychiatry lub Psychologa.
Dolegliwości , które Pana męczą można zaliczyć do tzw " bólów wędrujących" charakterystycznych dla zaburzeń psychosomatycznych - cierpi dusza a choruje ciało - skuteczna jest wtedy pomoc Psychiatry i /lub Psychologa.
Pozdrawiam