Czy leczenie biorezonansem jest skuteczne?
Witam mam taki problem od kilku lat choruje lekarze na początku nie wiedzieli co mi jest byłem pod opieką psychiatry bo twierdzili że to nerwica i gastrologa bo to może problemy z żołądkiem aż ostatnio gastrolog stwierdził że to jelito drażliwe ale w internecie wyczytałem o jakimś leczeniu biorezonansem i chciałbym się dowiedzieć czy warto iści na takie badania bo podobno na tą dolegliwości pomaga czy w ogóle leczenie tym czymś tak ogólnie pomagaczy to tylko jakiś pic na wodę nie skuteczne

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie, droga jaką przebył Pan od lekarza do lekarza i diagnoza do diagnozy (psychiatra --> nerwica --> gastrolog --> jelito drażliwe) sugeruje podłoże psychiczne Pana dolegliwości, o ile wykluczone zostały inne przyczyny somatyczne (np. nietolerancja pokarmowa, celiakia i inne). W dominującym modelu medycznym kolejnym krokiem powinna być diagnostyka psychologiczna i psychoterapeutyczna, jako, że Pana objawy opisowo (z grubsza, jako, ze jest to opis niedokładny) pasują do kategorii zaburzeń psychosomatycznych. Jako psycholog i psychoterapeuta nie stosuję biorezonansu w swojej praktyce i nie znam tej metody, jednakże zaburzenia psychosomatyczne "leczy się" zgodnie z moją wiedzą przede wszystkim za pomocą psychoterapii. Zachęcam do konsultacji u psychologa, najlepiej u psychoterapeuty. Dostępne w Poradniach Zdrowia Psychicznego na NFZ lub w gabinetach prywatnych.
Jako, że jest Pan z moich okolic, sugeruję konsultację diagnostyczną, 603-046-230. Pozdrawiam