Czy leczenie biorezonansem jest skuteczne?

Witam mam taki problem od kilku lat choruje lekarze na początku nie wiedzieli co mi jest byłem pod opieką psychiatry bo twierdzili że to nerwica i gastrologa bo to może problemy z żołądkiem aż ostatnio gastrolog stwierdził że to jelito drażliwe ale w internecie wyczytałem o jakimś leczeniu biorezonansem i chciałbym się dowiedzieć czy warto iści na takie badania bo podobno na tą dolegliwości pomaga czy w ogóle leczenie tym czymś tak ogólnie pomagaczy to tylko jakiś pic na wodę nie skuteczne

Szanowny Panie, droga jaką przebył Pan od lekarza do lekarza i diagnoza do diagnozy (psychiatra --> nerwica --> gastrolog --> jelito drażliwe) sugeruje podłoże psychiczne Pana dolegliwości, o ile wykluczone zostały inne przyczyny somatyczne (np. nietolerancja pokarmowa, celiakia i inne). W dominującym modelu medycznym kolejnym krokiem powinna być diagnostyka psychologiczna i psychoterapeutyczna, jako, że Pana objawy opisowo (z grubsza, jako, ze jest to opis niedokładny) pasują do kategorii zaburzeń psychosomatycznych. Jako psycholog i psychoterapeuta nie stosuję biorezonansu w swojej praktyce i nie znam tej metody, jednakże zaburzenia psychosomatyczne "leczy się" zgodnie z moją wiedzą przede wszystkim za pomocą psychoterapii. Zachęcam do konsultacji u psychologa, najlepiej u psychoterapeuty. Dostępne w Poradniach Zdrowia Psychicznego na NFZ lub w gabinetach prywatnych.
Jako, że jest Pan z moich okolic, sugeruję konsultację diagnostyczną, 603-046-230. Pozdrawiam