Skręcenie kręgosłupa a fizykoterpia

Dwa miesiące temu doznałam skręcenia i naderwania kręgosłupa szyjnego. 2 tygodnie w kołnierzu, następnie fizykoterapia (laser,sollux,ud). Tydzień po zakończeniu fizykoterapii nagle, wieczorem dopadł mnie niesamowity ból szyi. Położenie się było niemożliwe, bo przy najmniejszym ruchu odczuwałam, jakby skurcz całego karku. Od tamtej pory czuję dyskomfort przy poruszaniu szyją. W nocy, starając się obrócić na bok automatycznie się budzę, nagły obrót szyją w lewą stronę także powoduje ból. Co robić?

Witam,
należy jak najszybciej zbadać, która struktura powoduje ból. Proponuję udać się do osteopaty, terapeuty manualnego, który przeprowadzi badanie i zróżnicuje objawy. Na jakiekolwiek wskazówki co do możliwości samopomocy jest zbyt mało informacji. Proponuję spróbować sprawdzić czy polewanie gorąca wodą z prysznica przynosi ulgę. Pozdrawiam Dziękuję