Skręcenie stawu skokowego i wynik RTG

Witam!13.04 skręciłam staw skokowy i na tej podstawie zostało zlecone rtg jednak jego wynik mnie bardzo niepokoi a wizytę u ortopedy na cito mam dopiero za tydzień- proszę o pomoc.W kości piętowej lewej widoczne są dwa osteosklerotyczne ogniska najprawdopodobniej wysepki kostne.Początki zmian zwyrodnieniowo - wytwórczych na grzbietowej krawędzi kości łódkowwatej. W razie wskazań klinicznych do ewentualnej scyntygrafii w celu dalszej diagnostyki ognisk osteosklerotycznych. Czy to coś groźnego?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skręcenie stawu skokowego i wynik zdjęcia RTG

Witam.W październiku2015r.doznałam skręcenia stawu kolanowego,Wykonano RTG które nie pokazało żadnych złamań. Kolano było zablokowane(nie mogłam wykonać żadnego ruchu nim ani zgięcia ani wyprostu) przez 2miesiące.Chodziłam w ortezie i o kuli.Dostałam skierowanie na rezonans wynik prawidłowy. Obecnie nadal mam problem z kolanem(jest ból, lekki obrzęk, nie potrafię do końca zgiąć).Jakie mogą być tego przyczyny?Czy przejdzie to samo, czy można jeszcze coś zrobić w kierunku polepszenia stanu kolana?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skręcenie stawu skokowego i wyniki RTG

Witam , parę dni temu skręciłam staw skokowy, lekarz ortopeda skierował mnie na rtg i usg lewego stawu skokowego.na rtg nic nie wyszło na usg wyszło że w obrębie stawu skokowo-łódkowego jest niewielkie 3 mm złamanie awulsyjne z oderwaniem fragmentu od k. Skokowej więzadło pogrubiałe,hipoechogeniczne. Dostałam też skierowanie na zabiegi krioterapie i pole magnetyczne. Czy muszę brać zastrzyki przeciwzakrzepowe clexane i na co one mi pomogą?drugie pytanie jakie będzie dalsze leczenie?dziękuję za o
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jeśli lekarz zalecił zastrzyki to powinna Pani je brać - jest to profilaktyka przeciwzakrzepowa. Fizjoterapia pomoże w gojeniu. Proszę nie przeciążać nogi.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty