Skręcenie stawu skokowego II stopnia i czas noszenia ortezy
Jak długo po skręceniu stawu skokowego II stopnia trzeba nosić ortezę? Badanie usg wykazało ,,zwiększenie ilości płynu stawowego w pochewce ścięgna m. strzałkowego krótkiego o cechach zaawansowanej tendinopatii,,. Uraz miał miejsce w połowie marca, wciąż noszę ortezę, na początku czerwca mam wrócić do pracy, nie wiem jak długo jeszcze powinnam w niej chodzić.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Wskazany w tej sytuacji jest kontakt z ortopedą i ocena, czy gojenie przebiega prawidłowo. Z reguły w tym typie urazów unieruchomienie stosuje się przez 2-3 tygodnie, a większe znaczenie ma rehabilitacja.