Skrzywienie kręgosłupa i różnica w wysokości połowy ciała

Jestem z prawej strony jeden centymetr wyższa, bardzo bolą mnie stawy. Mam skrzywiony kręgosłup w okolicy odcinka brzucha między mostkiem a miednicą, gdzieś tak pośrodku :( Czego to może być przyczyna ? Czy już podczas rozwoju mogłam krzywo rosnąć i pojawił się defekt 1 cm co poskutkowało skrzywieniem ? czy to mój krzywy kręgosłup spowodował defekt centymetra ? Mam 19 lat bardzo chcę być zdrowa i w pełni sprawna ruchowo. Czy są jakieś ćwiczenia które to skorygują ? Może jakiś inny sposób ?

Witam serdecznie. Takie zmiany mogą być efektem kifotycznego ustawienia kręgosłupa. Najczęściej jest to efekt a właściwie skutek nieprawidłowości w okresie dorastania lub destrukcji krążków międzykręgowych. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem .