Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ocenę wyniku RTG kręgosłupa 35-latki

Proszę o ocenę wyniku rtg kręgosłupa, co mnie czeka, czy są jakieś zasady, których należy przestrzegać i czy mój stan może się pogrszyć? Zaznaczam, że nie mogę za długo siedzieć, i stać, po schylaniu muszę prostować się bardzo wolno.. Mam małe dziecko, czy powinnam czegoś unikać? Szpara międzytrzonowa na poziomie L5/S1 jest nieznacznie zwężona. Lordoza lędźwiowa jest prawidłowa.W trzonach lręgowych stwierdza się deobne zmiany zwyrodnieniowe. Kręgosłup jest lekko wygięty w stronę lewą.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy