Wynik RTG kręgosłupa u 24-latki
PROSZE O PRZETLUMACZENIE MI WYNIKU ZDJECIA RTG KREGOSLUP L-S NIECO WYGIETY W STRONE LEWA I ZROTOWANY WZDLUZ DLUGIEJ OSI.CZESCIOWA SAKRALIZACJA L5. ZWIEKSZONY KAT NACHYLENIA PODSTAWY KOSCI KRZYZOWEJ CZY TO JEST COS POWAZNEGO

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem.