Zniesienie lordozy szyjnej w wyniku RTG kręgosłupa

wynik rtg kręgosłupa szyjnego:Zniesienie lordozy szyjnej.Kyfotyczne ustawienie.Wysokości trzonów oraz przestrzeni międzykręgowych zachowana .Co oznacza ten wynik?

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej . Warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem . Wynik nie jest na tyle poważny by stwarzać zagrożenie w obecnej chwili dla zdrowia, nie mniej jednak nie należy bagatelizować takiej sprawy.