Skrzywienie kręgosłupa na wysokości klatki piersiowej

mam skrzywienie kręgosłupa na prawo o 2 cm od poprawnie biegnacej linii kregoslupa ( na wysokosci klatki piersiowej). czy da się taką wadę całkowicie wyleczyc ?

Witam.

Całkowicie - nie wiem. Wiadomo, że korekcja ustawienia kręgosłupa w wieku 20 lat zachodzi dużo wolniej i trudniej niż w wieku dziecięcym. Przed Panią codzienne mozolne ćwiczenia plus stałe kontrolowanie ustawienia swojej sylwetki. Ale warto!!!

Proszę udać się do fizjoterapeuty - niech ułoży dla Pani zestaw kilkunastu ćwiczeń, a Pani zadaniem będzie codziennie sumiennie je wykonywać. Razem monitorujcie efekty pracy i modyfikujcie ćwiczenia raz na miesiąc. To dobry początek.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.