Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć płaskostopie poprzeczne?

Witam ortopeda stwierdził u mnie płaskostopie poprzeczne. Poszedłem do fizjoterapeuty dał mi jedno ćwiczenie a mianowicie unoszenie palców do góry stojąc. Po jakimś czasie zobaczyłem u siebie kolejną wadę stopy a mianowicie piętę koślawą. Czy to ćwiczenie jest tylko na płaskostopie czy może jednak fizjoterapeuta zobaczył również tą wadę i dobrał takie ćwiczenie obejmujące te dwie wady? Jeśli nie muszę iść raz jeszcze do fizjoterapeuty.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Ustawienie stopy zależy od wielu czynników…, nasza postawa zależy od wielu czynników. Z tymi wszystkim ćwiczeniami na stopy to jest pewnego rodzaju taka opinia: ’na dwoje babka wróżyła’… Dużo zależy od ogólnego napięcia mięśniowego w ‘centrum’, czyli całego gorsetu mięśniowego, w takim wieku to właściwie powinno się ‘prześwietlić’ codzienne aktywności i tryb życia. Jeśli ma ono charakter w większości siedzący to tylko przysłowiowe ćwiczenia stóp jakiekolwiek, by ono nie były nic nie przyniosą. Warto poszukać fizjoterapeutę, który działa w nurcie ‘KMI’ bądź ‘Rolfing’.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy