Skurcze jamy brzusznej oraz podżebrowe podczas krwawienia

witam miałam ostatnio 1,5 dniowe okresy,skurcze jamy brzusznej oraz podżebrowe podczas krwawienia. ostatnio też ból prawej pachwiny podczas owulacji z lewego jajnika.Bóle pod prawą łopatką i krzyża występują od kilku mies. usg dopochwowe w 8 d.c. - warstwa płynu w z.douglasa 2,6cm i pecherzyk 1,9cm w lewym jajniku, jajniki i reszta prawidłowe. usg jamy brzusznej w 12d.c- torbiel przy lewym jajniku 33x24mm. ca 125 w 8 d.c.wysokości 57. od roku hashimoto i euthyrox. czy może być to rak jajnika?

Jeśli takowego podejrzenia nie wysnuł ginekolog prowadzący to raczej nie ma podstaw do niepokoju o występowanie raka jajnika. Co do bólów w zakresie jamy brzusznej skorelowanych z krwawieniem miesiączkowych jest to podstawą do podejrzenia endometriozy.