Skurcze łydek i widoczne żyły po przyjmowaniu tabletek Qlaira z powodu bolesnych i krwotocznych miesiączek

Witam, zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Qlaira miesiac temu z powodu bolesnych, krwotocznych miesiączek, które trwały miesiącami. Juz po 3 tabletce krwawienia ustąpiły. Ale pojawiły się kurcze łydek i widoczne żyły. Czasem łydki bolą. Nie wiem co robić. Tabletki sprawiają, że w końcu nie krwawie. Nie mam dzieci. Mam 28 lat. Proszę o poradę. Czy mam odstawić tabletki antykoncepcyjne? Mój lekarz ginekolog tylko taką metodą hamuje moje krwawienia. Czy jest dla mnie jakieś inne wyjście?

Szanowna Pani!

Ból łydek przy antykoncepcji hormonalnej jest objawem niepokojącym..Należy koniecznie skontaktować się z ginekologiem, wykonać badania parametrów krzepnięcia-o ile takich nie miała Pani wczesniej i zastanowić się nad ewentualnie inną metodą opanowania krwotocznych miesiączek np. wkładka Jaydess

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka