Skuteczność selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny

Skuteczność SELEKTYWNYCH INHIBITORÓW ZWROTNEGO WYCHWYTU SEROTONINY. Zażywam co jakiś czas leki z tej grupy na różne nerwicowe OBJAWY WEGETATYWNE. Zazwyczaj działają tj. z czasem objawy znikają (te "zerwane" połączenia neuroprzekaźników w mózgu niby się "naprawiają"), ale w różnych sytuacjach objawy znów wracają, powodując "deregulację" układu wegetatywnego na dłużej. Czy jestem zmuszony więc brać te leki do końca życia? Czy istnieje jakiś sposób na zablokowanie tego mechanizmu raz na zawsze?

Z Pana opisu wynika, że ma Pan stricte medyczne podejście do swojego problemu. Jest wysoce prawdopodobne, że większą skuteczność w Pana leczeniu przyniesie połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Same leki nie działają na przyczynę występowania objawów, dlatego dzieje się tak, że objawy powracają. Zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna