Skutki niedoczynności tarczycy u wcześniaka

Witam. Mój syn jest wcześniakiem urodzonym w 32. tygodniu ciąży. Obecnie ma 5 miesięcy, wiek korygowany to 3,5 miesiąca. Nasza pediatra ostatnio stwierdziła, że syn ma dużą główkę i kazała zrobić badanie tarczycy. Wynik TSH to 4,4 (nie znam jednostki, ponieważ taką informację uzyskałam telefonicznie). Czy to świadczy o niedoczynności tarczycy? Jakie mogą być skutki? Martwię się o syna i o jego rozwój. Proszę napisać coś więcej o tej chorobie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie podaje Pani ani jednostki ani norm Pani laboratorium..

Zakładając, że normy TSH za podręcznikiem Krawczyńskiego " Norma kliniczna w pediatrii" wynoszą: TSH niemowlęta - 0,55-6,7mU/l, to uzyskany wynik mieści się w normie.

Pozdrawiam