Słabe doświadczenie seksualne u 30-latka

Dzień dobry mam problem z seksem w tym roku kończe 30 lat. Moje doświadczenie seksualne jest nikłe, głównie opiera się na kontaktach z prostytutkami . W wielkim skrócie zawsze byłem nieśmiały potem doszły problemy z psychiką . Mój problem polega na tym że bardziej podnieca mnie masturbacja niż sam seks. I teraz to jest problem w poznaniu kogoś , bo się boje że będe kiepski w łóżku . Zeby coś poradzić na ten problem postanowiłem kupić gumową lalke żeby poćwiczyć dochodzenie bez używania ręki

Dzień dobry!

Wiele osób, mimo rozpoczęcie współżycia po 30 roku życia (albo i później) ostatecznie nawiązuje udany związek i ma dobre życie seksualne. Każdy sytuacja jest możliwa do poprawy i każdy problem można spróbować rozwiązać.
Polecam przede wszystkim podjęcie psychoterapii w celu pracy nad swoją nieśmiałością, określenia swoich potrzeb i możliwości oraz podniesienia poczucia własnej wartości.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Wydaje się, że nie dostrzega Pan istoty opisywanego przez Pana problemu. Współżycie seksualne dwóch osób, wiąże się m.in. z intymnością i namiętnością, której próżno szukać w przypadku współżycia z prostytutkami, masturbacji czy też seksu z gumową lalką. Wszystkie te doświadczenia bliższe są samozaspokojeniu się niż współżyciu - czyli dzieleniu się sobą. Można również zauważyć, że dotychczasowe doświadczenia zawęziły Pańskie postrzeganie związku z inną osobą do zachowań seksualnych, które nie są wyłącznym elementem relacji.
W związku z powyższym, sugerowałbym poddanie się terapii seksuologicznej bądź psychologicznej, dzięki której być może dostrzeże Pan, że związek z drugą osobą, poza zaspokojeniem podniecenia seksualnego, pełni również inne, ważniejsze funkcje.

Pozdrawiam.