Słabe i łamliwe paznokcie a środki przeciwgrzybiczne

Mam problem z paznokciami są słabe łamliwe rozdwajają się. Są obcięte bardzo krótko aż do bólu. Stosowałam środki p/grzybicze (pomogło dosłownie na chwilę) połykam H-pantothen nie pomaga. Bolą i ciągle muszę je piłować. Poza tym wygląd dłoni jest coraz gorszy .bardzo mnie to krępuje proszę o pomoc,

Witam. Takie objawy mogą być wynikiem łuszczycy, alergii, zakażeń grzybiczych, anemii oraz innych schorzeń ogólnoustrojowych. Proszę zgłosić się do lekarza poz lub dermatologa który wdroży odpowiednią diagnostykę.