Słabe mięśnie w odcinku szyjnym

Jestem już 5 miesiąc po operacji- Discektomia c5-c6. mięśnie w odcinku szyjnym są bardzo słabe i pobolewa mnie szyja jak i kark- czasami. Jakie ćwiczenia mogę stosować na wzmocnienie mięśni nie robiąc sobie krzywdy? nadmieniam iż 3 razy w tyg pływam -grzbietem i to słabo działa:-)

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W celu przygotowania właściwego dla Pani zestawu ćwiczeń zalecam konsultację z lekarzem ortopedą lub lekarzem rehabilitacji.