Śluz w kale i wrzodziejące zapalenie jelit

Mam 58 lat, IBS i stwierdzone w 2008 r. WZJ, Biorę Asamax 500 oraz Debutir na stałe, dieta od lat 7. Ostatnia kolonoskopia - sierpień 2014. -reemisja. Krwawy śluz w stolcu przez 3 tyg.w styczniu i lutym br. Obecnie- test na krew utaj.-ujemny, stolce regularne, 3-4 razy dziennie ale zawierają niestrawione resztki pokarmowe oraz dużą ilość szklistego śluzu - smugi, kał najpierw normalny ,później wodnisty. Martwi mnie właśnie ten śluz, czy to objaw czegoś poważniejszego , czy złe wchłanianie ??

Aleksander Ropielewski

Może to być objaw stanu zapalnego lub infekcji. Bez przeprowadzenia dodatkowych badań i oceny stanu klinicznego nie potrafię tego stwierdizć jednoznacznie.