Słyszenie głosów i epilepsja: jak pomóc córce?

Witam. Córka ma 16 lat. Od dwóch lat choruje na epilepsję toniczno - kloniczną. Leczy się IMiD w Warszawie na ul. Kasprzaka. Leki jakie bierze: od półtora roku (D*** C***) rano 800, wieczorem 1000 oraz od dwóch miesięcy wprowadzamy L***. Od pół roku córka zaczęła słyszeć głosy wewnętrzne oraz zewnętrzne . Jest po przebytej próbie samobójczej, udaliśmy się do lekarza psychiatry, który po przeprowadzonym wywiadzie przepisał K*** rano 300, wieczór 300 i po trzech miesiącach głosy zewnętrzne zanikły. Niestety od pięciu dni głosy nasilone wróciły i dołączyły do tego ataki oraz nieregularna temperatura (córka nie jest przeziębiona). Ta temperatura pojawia się w czasie nasilenia głosów oraz bólu głowy. Po kontakcie teraz z lekarzem psychiatrą, lekarz zasugerował, że nie ma pomysłu na dalsze leczenie. Prosimy o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Powtórne pojawienie się objawów pozytywnych  w postaci omamów słuchowych wymaga osobistej konsultacji z lekarzem psychiatrą. Nie precyzuje Pani  jakiego rodzaju kontakt nawiązała Pani z lekarzem, ale niezbędne jest osobiste zbadanie Pani córki.
Omamy słuchowe są objawem schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej oraz padaczki skroniowej. Konieczne jest ustalenie przyczyny i włączenie odpowiedniego leczenia.
Prawdą jest, że kwetiapina jest lekiem silnie hamującym objawy pozytywne. Brak adekwatnej odpowiedzi na lek nie świadczy jednak o nieuleczalności choroby. Konieczna będzie jedynie modyfikacja leczenia. Na rynku jest wiele leków, zapewne któryś pomoże osłabić objawy.
Zachęcam do wizyty u specjalisty, może Pani skonsultować się z innym psychiatrą.
Pozdrawiam.