Psychoza i urojenia u 26-latki

Witam, jest po dwóch psychozach (dużo urojeń, lęków, a oprócz tego...)chciałam zapytać czy to były omamy rzekome. Mianowicie. Sądziłam, że słyszę głos Boga w duszy, prowadziłam z tym głosem dialog. Inny głos to głos księdza, z którym również prowadziłam dialog sądząc, że mogę porozumiewać się z nim na odległość. Czy to są omamy rzekome? Przeświadczenie, że głosy słyszy się w duszy?pozdrawiam

Z pewnością są to omamy. Jeżeli rzutowane są "do wewnątrz" to można mówić o omamach rzekomych. Jednakże generalnie wyróżnianie omamów i omamów rzekomych w wielu wypadków nie jest potrzebne i celowe. Pozdrawiam.

Omamy czyli halucynacje tzw.słuchowe słyszy się wyraźnie w uszach, są to glosy innych osób - pojedyncze lub rozmowy kilku osób, komentarze, piosenki, melodie i inne. Głosy w głowie czy "w duszy " to tzw. pseudohalucynacje- bez wrażenia docierania do uszu.