SM a silny ból w okolicy lędźwiowej

Bardzo proszę o pomoc już nie wiem co mam robić.W 2002roku stwierdzono u mnie SM.Od 2009r odczuwam silny ból w okolicy lędźwiowej,nie działają żadne leki przeciwbólowe nawet z grupy tych silnych jak tramal czy ketonal.obecnie biorę carbamazepinum ale pomogło tylko na stały ból,niestety podczas leżenia czy ruchu strasznie boli.Nadmienię,że od pięciu lat poruszam sie na wózku.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Skoro nie działają u Pani leki z pierwszego i drugiego stopnia drabiny analgetycznej (ketonal, tramal) proponuję konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie SM lub w Poradni Leczenia Bólu. Być może konieczne będzie zwiększenie dawki leków lub też zastosowanie najsilniejszych leków przeciwbólowych tj. z trzeciego stopnia drabiny analgetycznej.