Witam,
Może dobrze byłoby gdyby się pani udała na psychoterapię. To poprawi na pewno pani myślenie o sobie a także może dać pani odpowiedź na wiele z pani pytań.
Pozdrawiam
Witam... dziękuję za zaufanie. Z Pani listu wynika, że najlepiej będzie skorzystać z pomocy w poradni leczenia nerwic lub (jeżeli takiej poradni nie ma w miejscu Pani zamieszkania), to z pomocy w poradni zdrowia psychicznego.Konieczna będzie konsultacja u psychiatry, który zapewne zaproponuje Pani farmakoterapię lub skieruje do psychoterapeuty. Być może konieczne też będzie wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Proszę zapytać, w dziale informacji Narodowego Funduszu Zdrowia ( w oddziale regionalnym), gdzie najbliżej Pani miejsca zamieszkania może Pani skorzystać z niezbędnej pomocy i jak długi jest czas oczekiwania. Pozdrawiam.
Witaj,
Nierzadko ludzie rutynowo pytają nas"dlaczego jesteś smutna" podczas,gdy to tylko odpoczynek po emocjach całego dnia i raczej jest uspokojeniem się,niż dramatem.Ale bywa i tak,że wskutek podobnych komentarzy zaczynamy produkować jakieś nieprawdziwe emocje,gdyż one zadowalają otoczenie.Stąd bierze się często brak kontaktu z sobą samym/"co ja właściowie czuję"/.
Proponuję,by sprawę powierzyć specjalistom/psycholog,psychoterapeuta/,gdzie m.in.masz szansę poddać się treningowi uważności,skupieniu na sobie,swoich emocjach i doświadczyć,jak Twoja wewnętrzna prawda jest jest odbierana na zewnątrz.
Bardzo polecam,szczególnie ośrodki stosujące hipnoterapię.
Szanowna Pani
Niestabilność nastroju może mieć wielorakie podłoże. Na początek wskazane byłoby, jeśli nie miała Pani w okresie ostatniego roku wykonywanych okresowych badań, ich wykonanie, a przede wszystkim morfologii z parametrami.
Jeśli wyniki okażą się właściwie, należałoby skonsultować się z psychologiem, w celu znalezienia podstaw Pani stanu. Psycholog w rozmowie uzyska od Pani informacje, które pozwolą na postawienie diagnozy i podjęcie, przy Pani zgodzie odpowiednich działań, mających na celu polepszenie Pani samopoczucia.
Życzę polepszenia samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie.
Warto, żeby diagnozy podjął się specjalista. Może to być okresowy kryzys związany z Pani obecną sytuacja albo wcześniejszymi doświadczeniami. A może także wskazywać na początek innych zaburzeń (np depresji, dystymii) albo wskazywać na zaburzenie osobowości. Wszystko zależy od objawów ich nasilenie, czasu trwania i historii życia. Ważne jest także to, że nie jest Pani skazana na podobne objawy, może Pani działać i podjąć leczenie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Uczucie smutki i pustki – odpowiada Mgr Dorota Babrzymąka
- Jak sobie poradzić po zabójstwie koleżanki? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Smutek i przygnębienie od trzech lat a możliwość depresji lub nerwicy u 18-latki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Zaburzenia osobowości i zmiany nastroju – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Ciągły smutek, próby samookaleczania i myśli samobójcze u 19-latki a podejrzenie depresji – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Czy myśli samobójcze i smutek to depresja? – odpowiada Mgr Joanna Lida
- Trudności z funkcjonowaniem pomiędzy ludźmi – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Przygnębienie i smutek oraz brak sił do pracy – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Podejrzenie depresji u 24-latki – odpowiada Mgr Justyna Kała
- Ospałość, smutek i problemy ze snem – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
artykuły
Tajemnice pracy psychologa - wywiad z psychologiem i psychoterapeutką Magdaleną Nagrodzką
Rozumienie ludzkich zachowań to zadanie, przed któ
Otyłość skutkiem problemów emocjonalnych
Otyłość jest często nie tylko następstwem nadmiern
Wywołuje ją stres lub silne emocje. Objawy nerwicy żołądka mogą przypominać zatrucie pokarmowe
Ból brzucha, nudności, biegunka, wzdęcia są to nie