Ciągły smutek, próby samookaleczania i myśli samobójcze u 19-latki a podejrzenie depresji

Mam nie mały problem, podejrzewam u siebie depresje, jestem ciągle smutna, często by rozładować emocje samookaleczam się. Dzisiaj [27.02.2014] miałam chęć popełnienia samobójstwa, poprzez alkohol połączony z lekami, ale ostatecznie wycofałam się. Ponadto nie potrafię już płakać, czuje wielki ciężar i mam ochotę uronić łzę, ale nie mogę, coś mnie blokuje. Bardzo proszę o pomoc, wsparcie, cokolwiek, nie wiem co robić. Wszystko mnie przerasta.

Proszę jak najszybciej zarejestrować się do psychiatry (nie trzeba skierowania), jeśli termin byłby zbyt odległy - proszę o kontakt z Pani lekarzem rodzinnym, on pokieruje Panią dalej. Równolegle proszę umówić się do psychoterapeuty w poradni zdrowia psychicznego (wykaz znajdzie Pani w internecie, poradnie przyjmują pacjentów za darmo) lub udać się do psychoterapeuty prywatnie.
Jeśli któreś z tych rozwiązań odwlekało się w czasie, niech Pani koniecznie porozmawia o swojej sytuacji z zaufaną osobą, członkiem rodziny, przyjaciółką. Niech choć jedna osoba wie o tym, że rozważa Pani samobójstwo, niech opiekuje się Panią. A gdyby i to nie było możliwe - proszę o kontakt ze mną (skrzynka abczdrowia lub poprzez stronę podaną w profilu).
To na dobry początek. Trzymam mocno kciuki za Pani powrót do zdrowia i życzę wszystkiego dobrego.