Dwie próby samobójcze i podejrzenie depresji

Wszystko co czytam wskazuje na to, że mam depresję. Nie mam dodatkowo siły się umyć, czasem leżę w łóżku w tych samych ciuchach przez kilka dni. Mama i siostra twierdzą, że jestem idiotką, bo niczego w życiu mi nie brakuje, że inni mają gorzej. W nastoletnim wieku miałam dwie próby samobójcze (pocięcie się i powieszenie) jednak w obu przypadkach zrobilam coś żle. Przez spanie i brak chęci przestałam chodzć na zajęcia na studia, teraz zawalenie semestru.

Witam Panią,
Opisany przez Panią stan jest niepokojący. Faktycznie może Pani mieć depresję a jest to choroba, która wymaga leczenia.
Szkoda, że mama i siostra tak reagują na to co się z Panią dzieje. Prawdopodobnie nie mają wiedzy dotyczącej różnych trudności natury psychicznej i ich przyczyn. Myślę że potrzebuje Pani dużo wsparcia i zrozumienia a takie komentarze mogą wzbudzać niepotrzebnie poczucie winy. Ale proszę się temu nie poddawać i zadbać o siebie. Zachęcam do niezwłocznego umówienia się na wizytę do lekarza psychiatry i do psychoterapeuty. Umożliwi to dokładne ustalenie co Pani jest i podjęcie odpowiednich działań by mogła Pani poczuć się lepiej i bardziej świadomie pokierować swoim życiem.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Witam,
Ważniejsze jest to co Pani myśli i czuje. Pani wie lepiej, jakie są Pani potrzeby. Takie komentarze osób z zewnątrz są krzywdzące.
Zachęcam gorąco do konsultacji psychiatrycznej i podjęcia psychoterapii.
Powodzenia!