Spadek poziomu hemoglobiny po zaprzestaniu stosowania suplementacji żelaza

witam, Ma 32 l. kobieta. moja hemoglobina to 9,8. fe 34 Mam stwierdzoną niedokrwistość. Mimo suplementacji żelaza wzrasta on w granicach 50 a jak je przestaje brać to spada. Miałam już robiony 3 msc. temu zabieg wyłeżeczkowania. Co mam dalej robić taki stan utrzymuje się ok 3 lata i po za morfologią nie dostaje skierowania na inne badania? Pozdrawiam Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinny zostać ocenione w oparciu o pełne dane kliniczne. Jeśli zatem krwawi Pani z dróg rodnych konieczne jest ustalenie przyczyny oraz ew. dalsze leczenie ginekologiczne.Powinna Pani także zadbać o dietę bogatą w żelazo.