Sperma na brzuchu a możliwość zapłodnienia

Witam! Mam pewien problem ę. W niedzielę(16.02.14) doszło do peetingu pomiędzy mną a moim partnerem. Wytrysk miał miejsce. na moim brzuchu,byliśmy ubrani,jego palce nie miały styczności z nasieniem. Cały brzuch dokładnie umyłam w mydle,a dopiero jakieś 20minut później wzięłam prysznic.Boję się,że plemniki mogły jednak dostać się do mojej pochwy podczas kąpieli. Miałam wtedy dni płodne od wczoraj bolą mnie sutkia do miesiączki zostało jeszcze 12 dni,czy mogę być w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Prawdopodobieństwo ciąży w opisanym przypadku jest bliskie zero. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.