Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej i pośrodkowa protruzja krążka międzykręgowego

po rezonansie wynik . Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Na poz.C5/C6posrodkowa protuzja krazka miedzykregowego modelujaca worek oponowy.na poziomie C6/C7 posrodkowa dwuboczna przepuklina krazka uciskajaca worek oponowy.cechy wczesnej dehydratacji tegoo krazka.drobne osteofity C4/C6 nie wykazano stenozy kanalu kregowego ani uciskow korzeniowych bez zmian ogniskowych
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej oznacza, że kręgosłup szyjny jest ustawiony prosto, a nie zgięty do.przodu, tak jak powinno być prawidłowo. Może to być zwyrodnieniowe lub wynikać z przebytego w przeszłości urazu. Protruzja to przesunięcie krążka międzykregowego pomiędzy kręgami szyjnymi 5 i 6. Przesunięcie to uciska worek oponowy, w którym jest rdzeń kręgowy, co może dawać objawy bólowe. Pomiędzy kręgiem 6 i 7 krążek międzykregowy wypukla się i także uciska worek. Jest także jego dehydratacja czyli odwodnienie, co świadczy o zmianie zwyrodnieniowej. Osteofity to wyrostki kostne rosnące od kręgów, co także jest zmianą zwyrodnieniową. Nie wykazano stenozy kanalu kregowego ani uciskow korzeniowych, co znaczy, że zmiany nie zważają kanału kręgowego i nie uciskają na nerwy wychodzące od kręgosłupa. Nie ma też zmian ogniskowych, czyli guzów. Pozdrawiam i życzę zdrowia

0

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty