Sposoby na uspokojenie i spokojny sen dla 9-miesięcznego dziecka

Witam mój synek ma 9 miesięcy i jest podwrażliwy na bodżce co powinnam robić aby był spokojniejszy czy są jakieś ćwiczenia, które mogłabym z nim wykonywać, jakieś sposoby na jego sen?? z góry dziękuje

Szanowna Pani

Zawarła Pani w swoim mailu bardzo zwięzłe informacje, które nie pozwalają na pełną odpowiedz na Pani pytanie.
Dla mnie jako psychologa dziecięcego, abym mogła Pani w pełni odpowiedzieć na pytanie ważny jest okres ciąży i połogu, jego przebieg, Pani stan psychofizyczny i Pani sposób opieki nad synkiem. Znaczący udział dla właściwego rozwoju dziecka są relacje jakie panują w domu rodzinnym. Przyczyn może być wiele. Nie należy od razu upatrywać nieprawidłowości w rozwoju. Bardzo często przyczyna leży w osobach dorosłych, dla których realizacja obowiązku macierzyńskiego jest bardzo dużym wyzwaniem.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu.

Życzę spokoju, uśmiechu i dużo cierpliwości dla syna.
Pozdrawiam serdecznie