Opóźniony rozwój motoryczny u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Jestem mama 9 m-c synka. Dzis byłam u pani doktor i stwierdziła opozniony rozwoj motoryczny. Moj syn nie chce samodzielnie się obracać na brzuch tylko trzeba mu pomagać a nawet gdy leży już na tym brzuchu to odrazu sie obraca na plecy. nie wstaje samodzielnie ale gdy go posadzę to siedzi bardzo ładnie i równowagę utrzymuje. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje ale mam pytanie czy to jest poważna sprawa. I co mogę robić żeby mu pomoc.

Być może synkowi uda się wyrównać opóźnienia, lub w alternatywny sposób osiągnąć ten sam cel (pełzanie czy raczkowanie). Jednak warto wspomagać go w kształtowaniu prawidłowych wzorców ruchowych. Dzięki temu nie tylko szybciej osiągnie większy stopień samodzielności, mniej będzie się też frustrował, a dodatkowo powstaną korzystne dla innych umiejętności połączenia mózgowe.
Czyli, może Wam się "udać" bez rehabilitacji, ale gwarancji nie ma; natomiast odrobina wysiłku teraz przyniesie korzyści rozłożone w czasie.
Można korzystać z ćwiczeń, które rodzice wykonują w domu, tylko okresowo kontrolując ich poprawność u specjalisty.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam. Aby pomóc synkowi prosze regularnie uczęszczać z nim na rehabilitacje. Jeśli chce Pani zrobić coś więcej. Podczas wizyty, należy zapytać rehabilitanta czy wskazane są jakieś dodatkowe ćwiczenia w domu, Jeśli tak to jakie. Oczywiście proszę zapytać co Pani może zrobić, w jaki sposób pomóc na co dzień synkowi. Pomimo Pani opisu sytuacji, trudno jest ocenić czy jest to coś poważnego bez możliwości odbycia kontaktu bezpośredniego z synkiem. Natomiast proponuje zadać to pytanie psychologowi, który zdiagnozował Pani synka lub/i rehabilitanta. Pani również będzie mogła ocenić sytuacje na podstawie postępów, które będzie robił syn. Życze Wam wszystkiego dobrego.