Sposoby na usunięcie śladu po oparzeniu na twarzy

Witam mam pytanie.jakis czas temu oparzylam sie Na brodzie zelaznym garczkiem rana zagoila sie ale pozostal ciemny znak jakby ciemna opalenizna czym moge ja ununac jaka mascia bo probowalam bio oil I nic prosze mi cos polecic.!!!!!!

Witam należy udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, lekarz obejrzy bliznę i dobierze metodę jej usunięcia. same maści nie wystarczą, przy bliznach stosuje się peelingi medyczne, laser, mikrodermabrazję.

Blizny po oparzeniu maja przede wszystkim skłonność zarówno do przebarwiania się jak i odbarwiania, dlatego polecam udać się na konsultację i zastosować kuracje, póki zmiana jest świeża, wówczas skuteczność leczenia jest największa. Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie przez lekarza. Do najskuteczniejszych metod w usuwaniu blizn należą: peelingi lekarskie, mezoterapia, ostrzykiwanie, kwas hialuronowy, radiofrekwencja, laseroterapia