Spóźniający się okres - jaka może być przyczyna?

Witam, mam 24 lata, jestem kobietą. Mam problem ze spóźniającym się okresem. Zapisałam się już do ginekologa, ale chciałam zapytać o poradę. Okres spóźnia mi się 5 dni, cykle mam 28-dniowe i regularne, choć w zeszłym miesiącu okres spóźnił mi się o jeden dzień. Mam dość silne bóle w kręgosłupie, takie jak zazwyczaj przed rozpoczęciem miesiączki, pobolewają mnie też jajniki. Dodam, że od 6 lat choruję na tarczycę, konkretnie zespół Hashimoto, jestem na lekach E**** 75. Wczoraj robiłam badania, wszystkie wyniki hormonalne mam w normie. Ostatnio brałam antybiotyk na ropną anginę, nazwa bodajże A***. Wczoraj wykonałam dwa różne testy ciążowe, oba wyszły negatywnie. Mam stałego partnera, używamy środków antykoncepcyjnych w postaci prezerwatywy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Na długość cyklu miesięcznego oraz ewentualnie jego zaburzenia mają wpływ zarówno zmiany wewnątrz naszego ustroju - wahania hormonalne, choroby, stres, a także czynniki środowiskowe wpływające na nas z zewnątrz, np.zmiany klimatu.

Pani problem nie musi być wywołany zaburzeniem wymagającym leczenia, jednak żeby to stwierdzić konieczne jest wykluczenie takich zaburzeń, dlatego dobrze, że zapisała się Pani do lekarza.

Pozdrawiam