Spóźniłam się z zażyciem tabletki - co z ochroną?

Powinnam wziąć tabletkę z 3. tygodnia o 6 rano, a wzięłam ją dopiero o 19. Kochałam się 7 dni przed zapomnieniem pigułki. Proszę napisać czy powinnam się martwic?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Trudno w Pani przypadku jednoznacznie stwierdzić, czy mogło dojść do zapłodnienia, czy też nie.
W przypadku pominięcia tabletki lub jej przyjęcia po 12 godzinach od ustalonej pory istnieje ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli do stosunku doszło  w ciągu ostatnich 7 dni. W Pani przypadku graniczny jest czas stosunku i tak naprawdę czas przyjęcia tabletki. Po analizie Pani sytuacji wydaje się, że ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, ale jednak istnieje.
Dla pewności sugerowałabym wykonanie testu ciążowego w 14 dni od daty wspomnianego stosunku.
Pozdrawiam