Spożywanie soli przy marskości wątroby

mama chora na marskość wątroby ma niski sód lekarz kazał zwiększyć spożycie soli . Czy spożycie soli nie zaszkodzi dla innych narządów?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać lekarzowi. Jeśli Pani mama ma niski sód należy zwiększyć spożycie soli. Proszę bowiem pamiętać, że obniżony poziom sodu nie jest korzystny dla organizmu - szczegóły znajdzie Pani w artykule Niedobór sodu.