Środki antykoncepcyjne dla kobiety z nadwagą

Witam. Ponieważ źle znosiłam preparat antykoncepcyjny "Daylette", lekarz zmienił go na minipigułkę "Ovulan". Jestem osobą z nadwagą i palącą, wg wskazań jest ona dla mnie bardziej odpowiednia. Boję się jednak zmniejszonej skuteczności (wg wskaźnika pearla skuteczność jest nieco mniejsza przy minipigułce, niż przy innych środkach hormonalnych). Jest jeszcze dyskomfort nieregularnych plamień. Czy istnieje dla mnie jakas alternatywa?Daylette odstawilam,przy ostatnich 2 opakowaniach-okres ponad2tyg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani nadwagę, pali Pani papierosy, dodatkowo nie rodziła Pani jeszcze (wnioskuję po młodym wieku) to właściwie pozostaje tylko minipigułka oraz metody mechaniczne.