Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 0 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja dla młodych

Jaką zalecacie zntykoncepcję dla młodych, którzy zaczynają współżyć? Tylko proszę o wymienienie takich antykoncepcji, które są łatwo dostępne :). I prosiłabym także o wypisanie ryzyka procentowego zajścia w ciążę.
ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!
Najłatwiej dostępną metoda antykoncepcji, która ma zarazem dosyć dużą skuteczność, jest prezerwatywa. Nie bez znaczenia jest też fakt, że metoda ta zmniejsza ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, także HPV. Inne łatwo dostępne (bez recepty) metody to np. kremy plemnikobójcze i mechaniczne środki dopochwowe - jednak ich skuteczność jest zbyt niska, bym mogła je polecać. Proponuję zapoznanie się z artykułami dostępnymi na naszym serwisie. Skuteczność metody jest podawana nie w procentach, lecz we wskaźniku Pearla. Jednak łatwo jest go przeliczyć na procenty, np. skuteczność prezerwatywy określa wskaźnik PI = 3,1-3,9 (wskaźnik Pearla podaje liczbę „wpadek” przy stosowaniu danej metody przez 100 kobiet podczas jednego roku). Oznacza to skuteczność około 76,9%-76,1%.
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy